Mõõtmispäevad Lepa Apteegi tervisetestide ja nõustamise kabinetis

Lepa Apteegi (Karja 4, Pärnu) tervisetestide ja nõustamise kabinetis on tulemas:

3. juunil JALAVEENIDE DIAGNOSTIKA. Diagnostika on TASUTA! Jalaveenide diagnostika abil saab ülevaate jalaveenide seisukorrast ja vereringest. Mõõtmisel kasutatakse aparaati, mis hindab veenide verega täitumist ja tühjenemist. Mõõtmine teostatakse jalasäärelt ja jalast tuleb võtta sukad, põlvikud. Ei sobi kui säärel on haavandid. Diagnostika on lubatud ka rasedatele. Diagnostikat viib läbi koolitatud spetsialist!

11. juunil TERVISENÄITAJATE MÕÕTMINE
Mõõta saab:
kolesterooli taset
hemoglobiini taset
triglütseriidide taset
veresuhkru taset

Testid teostatakse sõrmeotsaverest ja ühe testi hind on 1.50€. Enne verest võetavate testide tegemist on soovitatav olla söömata vähemalt 12 tundi!

Lisaks saab määrata KEHAKOOSTIST (tasuta) ja LUUTIHEDUST (2€). 

Õigel ajal veresuhkru normist kõrvalekaldumise avastamine aitab vältida mitmesuguseid tõsiseid tüsistusi nagu silma-, neeru-, südame-, veresoonkonna, jala- ja närvikahjustused. Veresuhkru normväärtus jääb vahemikku 3,5-5,5 mmol/l.

Hemoglobiin on rauda sisaldav, verele punase värvuse andev valk, mille põhiülesanne on hapniku sidumine kopsukapillaarides ja selle transport kudedesse. Hemoglobiini taseme normväärtus on naistel 125-165 g/l ja meestel 135-180 g/l.

Kõrge kolesteroolisisaldus võib olla põhjustatud mitmest faktorist: liigne rasvade tarbimine, passiisne eluviis, liigne kehakaal, kõrgenenud vererõhk, suitsetamine ning liigne alkoholi pruukimine. Üldkolesterooli normväärtus on alla 5,0 mmol/l.

Triglütseriidid on organismi energia varuallikas. Kui trigütseriide on veres palju siis talletatakse osa neist rasvkoes. Kõrgenenud trigütseriidide tase näitab suurenenud südame- ja veresoonkonna haiguste riski ja viitab ainevahetushäirele.

Kehakoostise uuringu käigus määratakse kehakaal, kehamassiindeks, keha rasvasisalduse protsent, keha skeletilihaste protsent ning vistseraalse ehk siseorganeid ümbritseva rasva tase. Lisaks sellele arvestab aparaat välja keha põhiainevahetuse hulga, mis aitab määrata päevast kalorivajadust. Soovitatav on tulla mõõtma tühja kõhuga ehk viimasest söögikorrast võiks olla möödunud 2 tundi. Kehakoostist ei mõõdeta rasedatel ja elektriliste meditsiiniseadmete kasutajatel (südamestimulaator jm.).

Luutihedust mõõdetakse ultraheli meetodil paljajalu kannaluust. Madal luutihedus on oluline luumurru riskifaktor. Luutiheduse mõõtmine võib aidata ennetada osteoporoosi teket või aidata leida selle olemasolu.

Enne verest võetavate testide tegemist on soovitatav olla söömata ja joomata vähemalt 12 tundi!

 

Info ja registreerimine Lepa Apteegis või telefonil 44 59 228.

 
 
© 2019 Mai Apteek   Veebilahendus: Nex Data Systems