Mõõtmispäevad Mai Apteegi tervisetestide ja nõustamise kabinetis

Mai Apteegi (Metsa 28, Pärnu) tervisetestide ja nõustamise kabinetis on tulemas:

 

5. ja 22. detsembril JALAVEENIDE DIAGNOSTIKA! TASUTA! Jalaveenide diagnostika abil saab ülevaate jalaveenide seisukorrast ja vereringest. Mõõtmisel kasutatakse aparaati, mis hindab veenide verega täitumist ja tühjenemist. Mõõtmine teostatakse jalasäärelt ja jalast tuleb võtta sukad, põlvikud. Ei sobi kui säärel on haavandid. Diagnostika on lubatud ka rasedatele.

7. detsembril  Eesti Ortoosikeskuse vastuvõtt. Uuring/konsultatsioon 13€. Info ja registreerimine info@ortoosikeskus.ee, tel 6556326

12. detsembril TERVISENÄITAJATE MÕÕTMINE
Mõõta saab:
- kolesterooli taset
- hemoglobiini taset
- triglütseriidide taset
- veresuhkru taset

Testid teostatakse sõrmeotsaverest ja ühe testi hind on 1.50€. Enne verest võetavate testide tegemist on soovitatav olla söömata vähemalt 12 tundi!

Lisaks saab määrata KEHAKOOSTIST ja teha NAHADIAGNOSTIKAT - TASUTA!

Info ja registreerimine Mai Apteegis või telefonil 44 76 266.

 

Õigel ajal veresuhkru normist kõrvalekaldumise avastamine aitab vältida mitmesuguseid tõsiseid tüsistusi nagu silma-, neeru-, südame-, veresoonkonna, jala- ja närvikahjustused. Veresuhkru normväärtus jääb vahemikku 3,5-5,5 mmol/l.

Hemoglobiin on rauda sisaldav, verele punase värvuse andev valk, mille põhiülesanne on hapniku sidumine kopsukapillaarides ja selle transport kudedesse. Hemoglobiini taseme normväärtus on naistel 125-165 g/l ja meestel 135-180 g/l.

Kõrge kolesteroolisisaldus võib olla põhjustatud mitmest faktorist: liigne rasvade tarbimine, passiisne eluviis, liigne kehakaal, kõrgenenud vererõhk, suitsetamine ning liigne alkoholi pruukimine. Üldkolesterooli normväärtus on alla 5,0 mmol/l.

Triglütseriidid on organismi energia varuallikas. Kui trigütseriide on veres palju siis talletatakse osa neist rasvkoes. Kõrgenenud trigütseriidide tase näitab suurenenud südame- ja veresoonkonna haiguste riski ja viitab ainevahetushäirele.

Kehakoostise uuringu käigus määratakse kehakaal, kehamassiindeks, keha rasvasisalduse protsent, keha skeletilihaste protsent ning vistseraalse ehk siseorganeid ümbritseva rasva tase. Lisaks sellele arvestab aparaat välja keha põhiainevahetuse hulga, mis aitab määrata päevast kalorivajadust. Soovitatav on tulla mõõtma tühja kõhuga ehk viimasest söögikorrast võiks olla möödunud 2 tundi. Kehakoostist ei mõõdeta rasedatel ja elektriliste meditsiiniseadmete kasutajatel (südamestimulaator jm.).

Nahadiagnostika abil saab määrata järgmiseid parameetreid: niiskus, rasu, pigment ehk melaniini sisaldus. Saab määrata nahale vajaliku päikesekaitsefaktori suuruse. Aparaadi abil on võimalik hinnata ka naha ebatäpsusi (ummistunud poorid, kortsud, naha tundlikkus, kuperoosa) ja saada ülevaade juuste ja peanaha seisukorrast.  Mõõtmised teostatakse Pen Station nahadiagnostika seadmega ja tulemused on koheselt loetavad.

 
 
© 2017 Mai Apteek   Veebilahendus: Nex Data Systems